Grila programe

Nota: Schimbarile temporare sau noutatile din grila sunt scoase în evidenta prin culoarea rosie.

  • Luni
  • Marti
  • Miercuri
  • Joi
  • Vineri
  • Sâmbătă
  • Duminică
09.00  Avanpremiera emisiuni
09:30  30 zile pentru îmblânzirea limbii- Diana Zaharia
10.00  Predică – Sami Tuțac®
11:30  Calendarul zilei
12.00  Lăudați pe Domnul – poezie creștină

12.30 Avanpremiera emisiuni
13.00 Meditația zilei

13.30 Intrebari si Raspunsuri despre Viata de Max Lucado- lectura Ligia Apascaritei
14.00  Intrebarile Adolescentei- Delia Ambrosie si Laura Birsan

15.00 Dedicația zilei

15.15 Devotional de Ann Voskamp- lectura Carmen Iordan

15.30 Avanpremiera Emisiuni
16.00 O carte în serial – Patruzeci de ani in patruzeci de zile- Natanael Costea
16:30 Calendarul zilei
17.00 Credinta crestina bazata pe argumente- Liviu Ursache

17.30 Intrebari si Raspunsuri despre Viata de Max Lucado- reluare
18.00 Meditația zilei ®

18.30 Prelegeri de teologie biblica- Daniel Rusu
19.30 Armonii pentru copii

20.00 Laudati pe Domnul- poezie crestina- reluare
20:30 Calendarul zilei
21.00 Predică – Florin Ianovici
22.00 Intrebarile Adolescentei®
Muzica

09.00  Avanpremiera Emisiuni
09:30 30 zile pentru îmblânzirea limbii- Diana Zaharia
10.00 Predică – Florin Ianovici ®
11.00 O carte în serial – Patruzeci de ani in patruzeci de zile- Natanael Costea
11:30 Calendarul zilei
12:00 Lectura Placuta- Laura Birsan
12.30 Avanpremiera Emisiuni
13.00 Meditatia zilei
14.00 Intrebarile Adolescentei- Delia Ambrosie si Laura Birsan
15.00 Dedicatia zilei
15.15 Devotional de Ann Voskamp- Lectura Carmen Iordan

15.30 Avanpremiera Emisiuni
16.00 Genovieva- Povestiri adevarate- Lectura Genovieva Sfatcu Betty
16:30 Calendarul zilei

17:00 Armonii pentru copii- reluare
18.00 Meditația zilei ®
18:15 O Carte in Serial- Handicapul Constiintei de Ligia Seman- lectura Ligia Apascaritei
19:00 Armonia LIVE – Preferinte muzicale, dedicatii si concurs biblic cu premii- Florian Ambrosie
20:30 Calendarul zilei
21.00 Predica – Cristian Boariu
22.00 Intrebarile Adolescentei ®
22:30 Lectura Placuta-reluare
Muzica

09.00  Avanpremiera Emisiuni
09:30 30 zile pentru îmblânzirea limbii- Diana Zaharia
10.00 Predică – Cristian Boariu ®
11:30 Calendarul zilei
12.00 Laudati pe Domnul – poezie crestina

12.30 Avanpremiera Emisiuni
13.00 Meditatia zilei

13.30 Intrebari si Raspunsuri despre Viata de Max Lucado- lectura Ligia Apascaritei
14.00 Intrebarile Adolescentei- Dela Ambrosie si Laura Birsan
15.00 Dedicatia zilei

15.15 Devotional de Ann Voskamp- lectura Carmen Iordan

15.30 Avanpremiera Emisiuni
16.00 Popas pentru suflet – Delia Ambrosie
16:30 Calendarul zilei
17:00 Predici si Invataturi- pastor Ghe. Vaipan

17.30 Intrebari si Raspunsuri despre Viata de Max Lucado- reluare
Muzica
18.00 Meditatia zilei ®
18.30 Dinamica relatiilor – Ligia Apascaritei
19:30 Armonii pentru Copii

20.00 Laudati pe Domnul- poezie crestina- reluare
20:30 Calendarul zilei
21.00 Predică – Cristian Barbosu
22.00 Intrebarile Adolescentei ®
23.00 Popas pentru suflet – Delia Ambrosie ®
Muzica

09.00 Avanpremiera Emisiuni
09:30 30 zile pentru îmblânzirea limbii- Diana Zaharia
10.00 Predică – Cristian Barbosu ®
11.00 Dinamica relatiilor ®
11:30 Calendarul zilei
12.00 Lectura Placuta- Laura Birsan

12.30 Avanpremiera Emisiuni

13.00 Meditatia zilei
14.00 Intrebarile Adolescentei- Delia Ambrosie si Laura Birsan
15.00 Dedicatia zilei

15.15 Devotional de Ann Voskamp- lectura Carmen Iordan

15.30 Avanpremiera Emisiuni
16.00 Pe Carari cu Dumnezeu- Genovieva Sfatcu Betty
16:30 Calendarul zilei
17.00 Armonii pentru copii ®
18.00 Meditatia zilei ®
18.30 Mari compozitori clasici – Mozart, Florian Ambrosie

19.30 Credinta Crestina bazata pe argumente- Liviu Ursache- reluare
20:30 Calendarul zilei
21.00 Predică – Vladimir Pustan
22.00 Intrebarile  Adolescentei ®
22.30 Lectura Placuta- reluare

Muzica

09.00 Avanpremiera Emisiuni
09:30 30 zile pentru îmblânzirea limbii- Diana Zaharia
10.00 Predică – Vladimir Pustan ®
11.00 Mari compozitori clasici – Mozart, Florian Ambrosie ®
11:30 Calendarul zilei
12.00 Laudati pe Domnul – poezie crestina

12.30 Avanpremiera Emisiuni
13.00 Meditatia zilei

13.30 Intrebari si Raspunsuri despre Viata de Max Lucado- lectura Ligia Apascaritei
14.00 Intrebarile Adolescentei- Delia Ambrosie si Laura Birsan
15.00 Dedicatia zilei

15.15 Devotional de Ann Voskamp- lectura Carmen Iordan
16.00 O carte în serial – Patruzeci de ani in patruzeci de zile- Natanael Costea
16:30 Calendarul zilei
17.00 Predici si invataturi- pastor Ghe. Vaipan

17.30 Intrebari si Raspunsuri despre Viata de Max Lucado- reluare
18.00 Meditatia zilei ®
18.15 O Carte in Serial- Handicapul Constiintei de Ligia Seman- lectura Ligia Apascaritei

19.00 Armonii de Weekend- Florian Ambrosie

20. Laudati pe Domnul- poezie crestina- reluare
20:30 Calendarul zilei
21.00 Predică – Nicu Butoi
22.00 Intrebarile Adolescentei ®
22.30 Încurajare prin muzică – Florian Ambrosie
Muzica

09.00 Avanpremiera Emisiuni
09:30 30 zile pentru îmblânzirea limbii- Diana Zaharia
10.00 Predică – Nicu Butoi ®
11.00 O carte în serial – Patruzeci de ani in patruzeci de zile- Natanael Costea
11:30 Calendarul zilei

12.30 Avanpremiera Emisiuni
13.00 Meditatia zilei
14:00 Prelegeri de teologie biblica – Daniel Rusu- reluare
16:00 Genovieva- Povestiri adevarate- Lectura Genovieva Sfatcu Betty
16:30 Calendarul zilei
Muzica
18.00 Meditatia zilei ®
18.30 Pasi spre ucenicie – Livius Percy
19.30 Încurajare prin muzică – Florian Ambrosie ®
20:30 Calendarul zilei
21.00 Predică – Luigi Mițoi
Muzica

09.00 Avanpremiera Emisiuni
09:30 30 zile pentru îmblânzirea limbii- Diana Zaharia
10.00 Predică – Luigi Mițoi ®
11.00 Pași spre ucenicie – Livius Percy ®
11:30 Calendarul zilei
Muzica
13.00 Meditatia zilei
15.00 Dedicatia zilei
16:30 Calendarul zilei
18.00 Meditatia zilei ®
20:30 Calendarul zilei
21.00 Predică – Sami Tutac
Muzica